چهارشنبه, 27 تیر 1397 - Wednesday 18 July 2018
استاندار اصفهان در آیین تکریم و معارفه ی شهردار سابق و جدید اصفهان:

دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: اصفهان شهری جهانی و بین المللی است و این شهر یک شهر مرجع برای کشور می باشد و اقدامات انجام شده در آن زیر ذره بین بین المللی است و به همین دلیل انتظارات بالایی از شورای پنجم و شهردار جدید اصفهان وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری شهرداری هرند به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در آیین تکریم و معارفه ی شهردار سابق و جدید اصفهان، اظهارداشت: مدیریت محلی و اداره امور مناطق توسط مردم و نمایندگان منتخب آنان از افتخارات ایران اسلامی است و مرهون زحمات مرحوم هاشمی رفسنجانی بوده است بنابراین این زحمت بزرگ و ارزش گرانقدر را باید پاس داشت و در جهت عظمت آن هر اقدامی که می شود انجام داد.
استاندار اصفهان ضمن تشکر از تلاش های اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهارداشت: شورای چهارم برای آبادانی و عمران شهر اصفهان زحمات زیادی کشیدند ؛ همچنین از شهرداران سابق اصفهان نیز تشکر می کنم زیرا این افراد با تلاش و فداکاری و جدیت در جهت رشد و پیشرفت شهر اصفهان کوشیدند.
رسول زرگرپور با تبریک به شورای پنجم اظهارداشت: شورای پنجم مجموعه منسجم و یکدست هستند و امروز بار سنگینی بر دوش شهردار جدید است چرا که ایشان نه تنها باید ادامه دهنده ی راه گذشتگان باشند بلکه باید در جهت خدمات بیشتر و توسعه بیشتر شهر قدم بردارند.
استاندار اصفهان در ادامه با بیان اینکه در استان اصفهان ۱۰۷ شهر وجود دارد و ۸۸ درصد جمعیت این استان شهرنشین و ۵۷۱ نفر اعضای شورای شهرها هستند ، افزود: تاکنون احکام ۹۰ شهردار ابلاغ شده، ۱۱ شورا هنوز پیشنهاد خود را ارائه نداده اند .
زرگرپور یادآور شد: احکام شهرداران ۴ شهر استان اصفهان با بیش از ۲۰۰ هزار نفر توسط وزیر کشور ارائه شده است و مابقی احکام شهرداران توسط استاندار صادر می شود.
وی با اشاره به اینکه اعضای جدید شورای شهر سه ماه فرصت داشتند که شهردار را معرفی کنند و بعد از ۳ ماه استاندار و وزیر کشور ورود و شهردار را معرفی می‌کنند، اظهارداشت: انتخاب سرپرست برای شهرداری یک اجبار است و سرپرست باید جزو اعضای رسمی شهرداری باشد.
استاندار اصفهان افزود: آنچه در اصفهان اتفاق افتاد مشخصاً این بود که برای بررسی شهرداران یک بررسی صلاحیت فردی و شغلی باید انجام شود که طبق قانون است و اگر بررسی اینها زمان بر باشد باید سرپرست انتخاب شود.
استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: اصفهان شهری جهانی و بین المللی است و این شهر یک شهر مرجع برای کشور و جزو ده شهر دیدنی جهان است و اقدامات انجام شده در آن زیر ذره بین بین المللی است و آنچه در اصفهان رخ می دهد الگوی شهرهای دیگر قرار می گیرد.
وی ادامه داد: اصفهان شهری است که مردمی با بلوغ سیاسی اجتماعی و فرهنگی بالا در آن زندگی می کنند و مطالبات مردم این شهر با دیگر شهر ها متفاوت است و به همین دلیل شهرداری و شوراها در این شهر باید ویژه باشد و شورای پنجم و شهردار جدید باید بداند که چه انتظاری از آن ها وجود دارد.
استاندار اصفهان افزود: در اصفهان شورایی یکدست انتخاب شده است و به همین دلیل مردم انتظاردارند تصمیمات منسجم و هماهنگ باشد و با توجه به اینکه شهردار جدید با رای تمام اعضای شورا انتخاب شد انتظار را بیشتر می کند و مدیریت شهری باید پاسخگوی این انتظارات باشد.
زرگرپور در ادامه با اشاره به نکاتی که مدیریت شهری باید به آن توجه داشته باشد ، گفت: یکی از ایرادات شهر در ۱۰ سال گذشته این بود که طرح تفضیلی وجود نداشت و این موضوع امکان فساد را ایجاد می کرد.
وی افزود: ظرف ۲ سال گذشته طرح تفصیلی بهنگام اصفهان ارائه شد و مبنای کار قرار گرفت که باید حرمت این طرح حفظ شود و باید همه ی اعضای شهرداری ملزم شوند که طبق طرح تفضیلی عمل نمایند.
رسول زرگرپور با تاکید بر اینکه باید ساختار تشکیلات شهرداری ساماندهی شود،گفت: اصلا قرار نیست کسی از شهرداری کنار گذاشته شود بلکه باید نیروها ساماندهی شوند و هر کس سر جای خودش قرار گیرد و ساختار ابلاغ شده اجرایی شود.
وی با تاکید بر اینکه باید ابلاغیه مصوب سازمانها در شهرداری اصفهان مشخص شود، گفت: در حال حاضر سازمان ها در شهرداری با مشکلات مالی زیادی روبرو هستند و این امر نیازمند ساماندهی است و باید تکلیف سازمان ها طی ۱ تا ۲ ماه آینده مشخص شود.
استاندار اصفهان با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد از درآمد شهرداری‌های کشور از محل فروش تراکم است، افزود: این امر بسیاری از مشکلات مثل آلودگی هوا و ترافیک در شهرها را ایجاد می‌کند؛ مصوبه درآمد پایدار شهرداری‌ها باید در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد و به جای فروش هوای شهرها باید شهر را برای درآمدهای پایدار توسعه دهیم.
زرگر پور افزود: در اصفهان یکسری چالش ها وجود دارد که از آن جمله می توان به مشکلات آب و هوا و گردو غبار اشاره کرد که بطور مستقیم جزو وظایف مدیریت شهری محسوب نمی شود ولی از وظایف اصلی آنها مهم تر است که باید برای رفع این مشکلات تلاش ویژه ای انجام شود.
استاندار اصفهان در پایان برای اعضای شورای شهر چهارم و شهردار سابق اصفهان در شهرداری یزد آرزوی توفیق نمود و گفت: امیدوارم که شورای پنجم و شهردار اصفهان با کمک مردم و توانمندی های خود موفق تر از مسئولان قبلی عمل نماید و باید نقاط ضعف و قوت را بشناسند اما وقت خود را را برای آسیب شناسی افراد صرف نکنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار