شنبه, 27 مهر 1398 - Saturday 19 October 2019

"یکی از نیازهای شهر ما ایجاد یک کمربندی برای تردد ماشین های سنگین می باشد" شهردار هرند با بیان این موضوع گفت: تعداد زیادی از کامیون ها مجبورند برای رفتن به بخش های همجوار از داخل شهر عبور کنند اما اداره کل راه و شهرسازی در طرح جامع شهری ایجاد یک کمربندی برای هرند را در نظر نگرفته بود و اقدامی در این زمینه ننموده بود. لذا برای برطرف کردن بخشی از این مشکل، شهرداری علیرغم شرایط نامناسب مالی و درآمدی اش اقدام به آزادسازی بلوار کشاورز نموده است.

94090901

حمید شهبازی با بیان این که حدود 30 درصد از توافقات با 12 مالک در این بلوار باقیمانده است افزود: اکنون در حال خاکبرداری میدان کشاورز هستیم و همزمان نسبت به آزاد سازی خیابان و توافق با مالکین محترم اقدام می کنیم.

وی با اشاره به این که تمامی ملک های واقع در مسیر، زمین کشاورزی هستند افزود: مالکیت کلیه این زمین ها خصوصی است و همین کار را برای ما سخت تر کرده است. البته امیدواریم با توجه به همت شهرداری و همراهی مردم بتوانیم هر چه سریعتر نسبت به بازگشائی این محور که یک محور اصلی است اقدام کنیم.

شهردار هرند همچنین با تقدیر از همکاری بیش از هفتاد درصد از مالکین اجرای ماده هشت قانون شهرداری را برای توافقات باقیمانده ضروری ندانست و خاطر نشان کرد: بعد از تکمیل این بلوار، زمین های مالکین دارای ارزش افزوده خواهد شد. به خصوص که این بلوار در محله شهیدیان واقع شده و این اقدام می تواند گام مهمی در پیشرفت و توسعه این محله باشد.

94090904

شهبازی از مسئولین اداره کل راه و شهر سازی خواستار مساعدت در زمینه آسفالت این بلوار شد و تاکیدکرد: تکمیل این بلوار از مطالبات اصلی مردم است و می تواند به عنوان قسمتی از رینگ شهری نقش موثری ایفا کند.

گفتی است بلوار کشاورز هرند به طول 3 کیلومتر حد فاصل بلوار صفار تا امامزاده اسحاق در جنوب این شهر واقع شده است و آزادسازی و تکمیل آن باعث جلوگیری از ورود خودروهای سنگینی می شود که قصد دارند به سمت بن رود بروند. جلوگیری از آسیب به زیرساخت های شهری و مشکلات زیست محیطی و تامین امنیت جانی شهروندان هرندی از دیگر مزایای احداث این بلوار است.

94090905

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار