جمعه, 29 شهریور 1398 - Friday 20 September 2019
به همت ستاد نکوداشت هرند صورت گرفت؛

به همت ستاد نکوداشت شهر هرند مراسم گرامیداشت مقام علمی، سیاسی و مبارزاتی آیت الله فاضل هرندی با حضور آیت الله ناطق نوری، رییس دفتر بازرسی رهبری و عضو تشخیص مصلحت نظام در بیت الحسین و بیت العباس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهرداری هرند در این مراسم که حجت الاسلام و المسلمین نظام زاده، مسؤولین ارشد استانی همچون استاندار و فرماندار و مسؤولین محلی و بیش از 2 هزار نفر از اقشار مختلف مردم حضور داشتند، در ابتدا رییس شورای شهر هرند ضمن خیر مقدم به مهمانان و حضار به قرائت پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام- و آیت الله رییسی تولیت آستانه قدس رضوی در خصوص این نکوداشت پرداخت.

 

در متن پیام رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است:

بسم الله رحمن الرحیم

"برگزاری مراسم نکوداشت برای شخصیت های فرزانه و دانشمند، مخصوصا کسانی عمر شریف خود را صرف اشاعه تعالیم مکتب اهل بیت (ع) کرده اند. ترویج فرهنگ اصیل اسلام و تشیع برای آشنایی نسل جوان با آن معارف آسمانی است.

وقتی شنیدم مسؤولان شهرستان هرند در استان اصفهان برای گرامیداشت یاد و نام آیت الله محی الدین فاضل هرندی مراسم گرفته اند، خوشحال شدم و به یاد خاطرات فراوان با ایشان در حوزه علمیه قم و به خصوص در سال های مبارزه افتادم که البته به خاطر نقش ارزنده ای که در دفاع از مرجعیت امام (ره) و گسترش مبارزه در سراسر کشور داشتند، بارها به زندان افتادند که این رسم مبارزین روزگار است.

حضور فعال آیت الله هرندی در کمیته استقبال از امام (ره) و نقش ارزنده ای که برای حل مسأله کردستان در نخستین ماه های پس از پیروزی انقلاب داشت و آثار نوشتاری ایشان به همراه مسؤولیت هیات متعددی که در تمام سال های انقلاب اسلامی، به خصوص در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری داشته، نامشان را در تاریخ معاصر ایران جاودان کرده است.

اینجانب ضمن تشکر از مسؤولین برگزاری این همایش، امیدوارم فرزندان ایشان برای بازنشر آثارشان بکوشند که برای طلبه ها و علمای حوزه علیمه قم ارزشمند خواهد بود."

اکبر هاشمی رفسنجانی

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام

همچنین در متن پیام رییس آستان قدس رضوی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"اما الذین آمنوا و عملوالصالحات فلهم جنات المأوی نزلا بما کانو یعملون (سجده 19)

«اما آنان که (در دنیا) با ایمان و نیکوکار بودند به پاداش اعمال صالح منزلگاه پر نعمت در بهشت ابد یابند.»

عالمان دین الهی و مروجین شریعت نبوی با رهایی از وابستگی های دنیا و توجه به حقایق جهان هستی چراغ هدایت بشریت بر روی زمین و وارثان انبیای الهی هستند.

آیت الله محی الدین فاضل هرندی با بهره مندی از محضر اساتید برجسته و علمای طراز اول جهان اسلام نظیر امام خمینی (ره)، آیت الله سید حسین بروجردی و سایر بزرگان حوزه با تقویت مبانی دین و تاسی به سیره ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین در همراهی با نهضت امام خمینی (ره) و مبارزه با رژیم طاغوت رنجها و مرارت های زیادی را تحمل کرد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز حضور موثر در نهادهای خدمتگزار به انقلاب و نظام پر برکت جمهوری اسلامی نظیر مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی همواره در صحنه حاضر بود.

حضور فعال در حوزه های علمیه و توجه جدی به تربیت شاگردانی که هر کدام در توسعه فرهنگ دین و اشاعه سیره اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، تلاش های ارزنده ای را داشته و دارند از دیگر ویژگی های بارز ایشان بود که هیچ گاه از آن غفلت نورزید.

این عالم پارسا بی اعتنا به مظاهر دنیوی و بر مبنای احساس تکلیف، عمر و توان خود را مصورف کرد و پرداختن به وظیفه و کسب رضایت الهی را وجهه همت ساخت.

بدون شک تکریم علما و بزرگان دین که عمر خود را در تبلیغ و ترویج معارف الهی صرف کرده و می کنند و آشنایی جوانان با این ذخیره های ارزشمند دینی به عنوان یک حرکت ارزنده مرضی رضای خداوند متعال خواهد بود و کسانی که در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند در پیشگاه خداوند متعال ماجور خواهند بود."

سید ابراهیم رییسی

تولیت آستان قدس رضوی

 

در این مراسم کلیپی از زندگی آیت الله فاضل هرندی پخش شد و همچنین تمبر یادبودی از ایشان رونمایی شد که توسط مسؤولین حاضر امضا گردید.

آیت الله ناطق نوری نیز در این مراسم ضمن اشاره ای به زندگی این عالم بزرگوار گفت: بعضی زنده هستند اما مرده اند، آنچنان که حضرت علی می فرمایند: کسانی که اموال دارند اما خیرشان به کسی نمی رسد مرده اند و تنها نفس می کشند، اما علما تا روز قیامت زنده می مانند. بدنشان در خاک دفع می شود ولی در دلها باقی می مانند. مانند شیخ صدوق که بیش از هزار سال است از دنیا رفته ولی هنوز زنده است. زیرا کتابهای او را همچنان علما استفاده می کنند گویا او درس می دهد.

مرحوم فاضل هرندی چند سال است از بین ما رفته اما کتابهایش مورد استفاده است و از آن بهره مند می شوند پس زنده است.

مشروح سخنرانی آیت الله ناطق نوری را اینجا بخوانید.

 

عکس ها از: مصطفی مرادی هرندی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار