چهارشنبه, 27 تیر 1397 - Wednesday 18 July 2018
استاندار اصفهان خطاب به مدیران شهری استان :

دکتر رسول زرگرپور در آیین تکریم و معارفه ی شهردار کاشان، خطاب به مدیران شهری استان اظهارداشت: ساماندهی ساختار و تشکیلات ، تعیین تکلیف نیروهای مازاد در شهرداریها ، محدود کردن سازمانها و شرکتها در شهرداریها با توجه به ابلاغ وزارت کشور و اجرای کامل طرح جامع و تفصیلی در شهرها باید اجرایی گردد.
به گزارش پایگاه خبری شهرداری هرند به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در مراسم تکریم و معارفه شهردار قدیم و جدید کاشان اظهارداشت: در بدو ورود به شهرستان کاشان به زیارت شهدای این شهرستان رفتم چرا که آرامش و عزت امروز ایران اسلامی به برکت خون این شهدا و ایثار و استقامت ایثارگران، جانبازان و خانواده های این عزیزان است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه در یکماه گذشته سه رویدادر مهم مذهبی و فرهنگی در استان برگزار گردید و در روز جمعه رویداد چهارم قالیشویان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: رویداد نخست برگزاری پانزدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان در اصفهان و کاشان، رویداد دوم تشییع پیکر مطهر شهید حججی، رویداد سوم برگزاری امنِ مراسم عاشورا و تاسوعا با توجه به تهدید های داعش بود و فردا نیز شاهد رویداد چهارم و برگزاری مراسم ملی مذهبی قالیشویان مشهد اردهال هستیم.
زرگرپور با اشاره به برگزاری کم نظیر مراسم تشییع شهید حججی در اصفهان و نجف آباد، اظهارداشت: میدان امام خمینی(ره) در این روز مملو از جمعیت بود و اغلب نسل سوم و چهارم انقلاب در این مراسم حضور داشتند و بیش ازنیم میلیون جمیت نیز در شهرستان نجف آباد حضور داشتند و حجت خدا خود را در این مراسم نشان داد.
وی در ادامه به مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: در زمان تدوین قانون شوراهای شهر و آیین نامه ها من نیز حضور و داشتم و در دهه ی ۷۰ قائم مقام هزار شهر کشور بودم و کاملا به قوانین و مقررات آشنا هستم.
رسول زرگرپور با بیان اینکه جایگاه شوراها بسیار مهم و حساس است؛ گفت: جایگاه شوراها نشان دهنده بینش اداره ی شهر توسط مردم و نمایندگان مردم است.
زرگر پور با بیان اینکه اصفهان ۱۰۷ شهر داد، افزود: ۸۸ درصد جمعیت استان اصفهان شهری است و تاکنون حکم حدود ۸۰ شهردار ابلاغ شده است وبه همین دلیل انتخاب مدیریت شهری در استان بسیار حائز اهمیت است.
استاندار اصفهان در ادامه ضمن قدردانی از خدمات شهردار و شورای شهر پیشین کاشان و آرزوی موفقیت برای شهردار و شورای شهر جدید؛ اظهارداشت: کاشان شهری با ۳۱۰ هزار نفر جمعیت است و ۸۷ سال است که این شهر، دارای شهرداری است.
وی ادامه داد: کاشان در منطقه ای قرار دارد که بیش از ۷ هزار سال سابقه ی تاریخی دارد و مردمی متدین، ولایتمدار و خلاق در این شهر زندگی می کنند.
رسول زرگرپور با بیان اینکه شهر کاشان چند خصیصه دارد که مدیریت شهری را خاص کرده است، افزود: در آینده ای نزدیک این شهر به یک شهر بین المللی تبدیل خواهد شد همچنین کاشان به عنوان شهر تاریخی میراثی و شهری است که دارای شعرا، علما، فضلا و شهدای بزرگی است.
استاندار اصفهان تاکید کرد: بخشی از برند اصفهان به عنوان یک استان میراثی به برند کاشان برمی گردد بنابراین این شهر مدیریت شهری ِ ویژه و متخصص می طلبد و منتخب مردم باید این ظرفیت ها را پاسخگو باشند.
زرگرپور با بیان اینکه مدیریت شهری کاشان نیاز به تخصص، تجربه و انگیزه و نیاز به هماهنگی و همکاری دارد؛ افزود: شورای شهر یعنی مرکز تصمیم گیری تام برای حوزه شهرداری و مرکز نظارت تمام برای حوزه شهری که باید بین آنها تفاوت قائل شد.
وی تصریح کرد: شهردار موظف به اجرای تام مصوبات شورا و از طرف دیگر مسئول هماهنگی با نهادهای دیگر است و به همین دلیل شورا و شهردار هیچگاه نقطه اختلافی با یکدیگر نخواهند داشت.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه سرو سامان دادن به ساختار و تشکیلات مصوب یکی از وظایف شهرداری و شوراهاست، اظهار داشت: وزارت کشور ساختار جدید را پیش تر ابلاغ کرده بود که هنوز اجرایی نشده و یکی دیگر از وظایف شوراها و شهرداری ها، ساماندهی تشکیلات کنونی و استقرار ساختار جدید است.
رسول زرگرپور اضافه کرد: منابع انسانی در شهرداری ها بیش از ۲ برابر پست های ابلاغی است که باید همگی در چهار سال آینده تعیین تکلیف شده و جایگاه ها مشخص شود.
زرگرپور با اشاره به اینکه شهرداری ها تنها نیستند و مجموعه های وابسته ای دارند که از آتش نشانی تا عمران و فضای سبز را شامل می شود، افزود: از سال گذشته تعداد سازمان های وابسته باید بر اساس درجه شهرداری ها محدود می شد که این امر نیز به دوره جدید موکول شده است و باید محدودیت سازمان ها طبق درجه بندی شهرداری اجرایی شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه برطرف کردن مشکلاتی مانند کمبود فضای سبز و معضل ترافیک نیازمند توجه به طرح های جامع و تفصیلی شهرهاست، اظهارداشت: این طرح در برخی شهرها تا ۴۰ درصد اجرا می شود و در برخی شهرها مورد بی توجهی قرار گرفته است.
زرگر پور خاطر نشان کرد: شهر با طرح جامع و تفصیلی شکل می گیرد و پیاده کردن طرح تفصیلی تنها راه پیشرفت همه جانبه شهر است و عدم اجرای آن موجب بروز مشکلات بسیاری می شود و شورای شهر باید کنترل طرح تفضیلی را جزو وظایف خود قرار دهند.
وی افزود: ما در شهرها به دنبال احداث فرهنگسراها، بزرگراه ها، فضای سبز و .. هستیم و اینها ابزار و وسیله هستند آنچه هدف است نقش بستن گل لبخند بر چهره شهروندان و رضایت قلبی آنهاست.
گفتنی است در این مراسم که با حضور استاندار اصفهان برگزار شد و دکتر سعید ابریشمی راد بعنوان شهردار کاشان معرفی و از زحمات و خدمات ارزشمند مهندس سید محمد ناظم رضوی تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار