دوشنبه, 31 تیر 1398 - Monday 22 July 2019
به سبب تلاشها و پشتیبانی در جهت رشد و شکوفائی صنایع دستی و حفظ میراث فرهنگی؛

به گزارش پایگاه خبری شهرداری هرند در آئین تجلیل از پیشکسوتان و فعالان عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در تالار شهروند اصفهان با حضور مدیر کل صنایع دستی و میراث فرهنگی و فعالان این عرصه برگزار شد.
در این مراسم دکتر الهیاری مدیر کل صنایع دستی و میراث فرهنگی استان اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان در حوزه صنایع دستی  چهره بین المللی و شناخته شده است در سال 1394 به عنوان شهر صنایع دستی در عرصه جهانی ثبت شد و در سال 1395 میزبان عالی ترین نهاد بین المللی در حوزه صنایع دستی بود و از رویدادهایی که می خواهیم به صورت ثابت در اصفهان برگزار شود نمایشگاه بین المللی دوسالانه صنایع دستی است که سالهای 93 و 95 بر پاشده و امسال نیز بر پا خواهد شد.
در این مراسم مهمانان و سخنرانان پیرامون اهمیت صنایع دستی و تاثیر مهمی که بر اقتصاد و معیشت مردم دارد سخن گفتند که در بخشها بعدی اطلاع رسانی خواهد شد.
در پایان نیز با اهداء لوح و تندیس این مراسم از حمید شهبازی نیز تقدیر به عمل آمد.
شهرداری هرند و شورای شهر هرند به سبب فعالیتها و تلاششان در پشتیبانی و حمایت از صنایع دستی برای نمونه برگزاری نمایشگاه «هرند در گذر تاریخ» که با برپائی غرفه های صنایع دستی در جهت زنده نگهداشتن و آشنائی عموم با این صنایع و فعالیتهای هنری پیشینیان اقدامات موثری انجام داده اند و همچنین اقدامات موثر شهرداری و شورای اسلامی شهر هرند در جهت مرمت و حفظ آثار تاریخی و میراث فرهنگی.
شهبازی پس از پایان مراسم در گفتگو با پایگاه خبری شهرداری هرند گفت: این لوح و تقدیر حاصل همکاری و کوشش تمام دلسوختگان تاریخ و فرهنگ هرند است و به خصوص از آقایان مجتبی امینی، علی مومنیان و حمید رضا مرادی و اعضای محترم شورای اسلامی شهر هرند، همچنین هنرمندان و غرفه داران و شهروندان که در تمام عرصه ها حمایت کردند تشکر می کنم.

97032302

97032303

97032304

97032305

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار