جمعه, 06 ارديبهشت 1398 - Friday 26 April 2019

قال الامام الكاظم (علیه السّلام) : اِنّ لِلّهِ عباداً فی الأرضِ یَسعَونَ فی حوائجِ النّاسِ هُمُ الآمِنونَ یَومَ القِیامَةِ.  / «بحار الانوار، ج 74، ص 319»
امام كاظم - علیه السّلام - فرمود: همانا خدا را در زمین بندگانی است كه برای رفع نیازهای مردم می‌كوشند، اینان در روز قیامت (از عذاب) در امان هستند

در روز 7 مهر 1359 وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش، مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود.

طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال 1379 توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تائید شد. این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور هم چنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است.

ایجاد زمینه های مناسب برای آموزش همگانی مردم در جهت پیشگیری از بروز حوادث مختلف و حفاظت از سرمایه های ملی نیز از دیگر اهداف نامگذاری این روز است.در واقع این روز بهانه‌ای است تا به گرامیداشت انسان‌هایی پرداخته بشود که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش دیگر انسان ها می‌گذرند تا آنها بتوانند در امنیت زندگی کنند.

 

در همین زمینه شهردار پیام تبریکی برای این زحمت کشان فرستاد که در ذیل می خوانید:

 

آتش نشانان میهن عزیزمان

با سلام وتحیت


روز آتش نشان روز تجلیل و پاسداشت جایگاه مردانی است از جنس ایثار , شهامت و شهادت. فرشته های نجات که آتش عشق خدمت به خلق در وجودشان زبانهمی کشد تا آتش سوزان وسوزنده حوادث را در زندگی خلق خاموش کنند. هفتم مهرماه روز آتش نشانی وایمنی را به شما تلاشگران  پرتلاشاین حوزه تبریک عرض نموده، سعادت وسلامت شما ناجیان آسمانی رااز باریتعالی مسئلت دارم. محفوظ و منصور باشید.

 

حمید شهبازی

شهردار هرند

 

94070601

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار