شنبه, 27 مهر 1398 - Saturday 19 October 2019

پس از پی گیریهای فراوان سرانجام اداره اداره راه و شهرسازی برای زیرسازی جاده هرند به کوهپایه اقدام به برگزاری مناقصه نمود.

شهردار هرند ضمن اعلام این خبر افزود: شرکت گل راه نقش جهان در این مناقصه برنده شده است و قرار است زیرسازی قسمت باقیمانده از این جاده 5/14 کیلومتری را انجام دهد.

شهبازی افزود: 5 کیلومتر از این مسیر را شهرداری با همکاری شورای شهر و با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان زیر سازی نمود و این امر سبب ترغیب دوستان ما در اداره راه و شهرسازی برای تکمیل این پروژه شد.

وی با اشاره به این که مناقصه آسفالت این جاده نیز همزمان برگزاری شده و پیمانکار آن نیز مشخص شده است افزود: این کار با اعتبار بالغ بر سه میلیارد تومان انجام خواهد شد که پیمانکارش در مرحله عقد قرار داد است.

شهردار همچنین از مدیر کل راه و شهرسازی استان جناب مهندس غلامی، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اصفهان، فرماندار، معاونت عمرانی استانداری و به ویژه استاندار و نمایندگان محترم اصفهان که پی گیر این موضوع بودند و نیز پیمانکاران پروژه که با جدیت عملیات عمرانی این پروژه را به پیش می برند تقدیر و تشکر نمود.

شهبازی با بیان این که اسفند سال گذشته استاندار کلنگ این جاده را زده است افزود: قرار بر این شد که پیمانکار ظرف یکسال پروژه را به اتمام برساند ولی با توجه به مشکلاتی که در مقطعی از کار بوجود آمده بود این امر به تاخیر افتاد و پیش بینی می شود به احتمال زیاد در نیمه اول سال آینده این پروژه به بهره برداری خواهد رسید و تقدیم مردم هرند خواهد شد.

گفتنی است جاده هرند- کوهپایه جزو جاده های خطرناک استانی است که محور بندرعباس- نایین- هرند- شهرضا- شیراز است و دسترسی به شهرضا را 90 کیلومتر کوتاه تر نموده است. این جاده در مسیر شهرک صنعتی هرند و نیز در کنار خط آهن قرار گرفته است. جاده مذکور در سال های گذشته چند سال گذشته بیش از 52 نفر را به کام مرگ کشیده است که بخشی از آنها از دانشجویان بودند (با توجه به اینکه سه مرکز دانشگاهی و یک حوزه علمیه در هرند هست) و لذا تکمیل این جاده در طول زمان به یکی از مطالبات اصلی مردم هرند بدل شده است. همچنین شایان ذکر است که شهر هرند بیش از 1200 کامیون دارد که به همراه خودروهای دیگر باعث افزایش تردد بر روی این جاده می شوند. تمام موارد مذکور اهمیت این جاده و ضرورت تکمیل دو باند آن را بیش از پیش مشخص می نماید گرچه بخشی از کاهش مشکلات تردد در این جاده با رعایت فرهنگ رانندگی قابل حل خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار