سه شنبه, 28 خرداد 1398 - Tuesday 18 June 2019
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان:

به گزارش پایگاه خبری شهرداری هرند به نقل از ایمنا علی بصیرپور در خصوص زمان دقیق بازگشایی آب زاینده رود، گفت: روز گذشته کمیته پنج نفره شهرستان اصفهان مطابق سال گذشته برگزار و در خصوص چگونگی تحویل آب به کشاورزان شرق اصفهان تصمیم گیری شد.
وی افزود: مطابق تصمیم کمیته پنج نفره شهرستان اصفهان قرار است 32 متر مکعب آب در ثانیه برای کشت پاییزه کشارزان شرق اصفهان توزیع شود.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به اینکه میزان آب توزیعی برای کشاورزان شرق اصفهان تقریبا همانند سال گذشته است، تاکید کرد: درحال حاضر ذخیره سد زاینده رود نزدیک 390 میلیون متر مکعب است.
وی همچنین با بیان اینکه روز شنبه نیز کمیته اصلی پنج نفره آب به صورت استانی برگزار خواهد شد، گفت: در جلسه روز شنبه برای کشاورزان غرب استان نیز حجم آبی در نظر گرفته خواهد شد.
بصیرپور در خصوص برنامه کلی وزارت نیرو برای حوضه زاینده رود در سال جاری، بیان داشت: در جلسه وزارت نیرو نیز برنامه ریزی تحویل آب امسال برای اصفهان انجام شده است.
وی ادامه داد: در این جلسه برنامه مقدماتی در خصوص وضعیت زاینده رود تهیه شده که طی هفته آینده در شورای هماهنگی حوضه زاینده رود با حضور معاون ریاست جمهوری به تصویب نهایی می رسد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با تاکید بر اینکه امسال نیز همانند سال گذشته میزان آبی برای جریان آب زاینده رود تا اوایل تابستان در نظر گرفته شده است، ابراز امیدواری کرد: با این میزان آب رودخانه را تا حدود 9 ماه زنده نگه داریم.
وی گفت: نزدیک 90 میلیون متر مکعب آب تا اوایل تابستان برای جریان زاینده رود در نظر گرفته شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار