چهارشنبه, 29 خرداد 1398 - Wednesday 19 June 2019

به گزارش پایگاه خبری شهرداری هرند به نقل از تسنیم رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: اجرای مصوبات ۹ ماده‌ای حوضه آبریز زاینده‌رود بایگانی نشده اما خیلی به کندی پیش می‌رود و به نظر من با توجه به مصوبه‌، مدیریت یکپارچه آب باید داشته باشیم که اکنون انجام نمی‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به وضعیت رودخانه زاینده‌رود اظهار داشت: برای ساماندهی رودخانه زاینده‌رود دولت بودجه‌ای را پیش‌بینی کرد که هنوز کاملاً تخصیص داده نشده و اگر بخوانند آب در بستر رودخانه جاری شود باید چند کار انجام دهند.

وی افزود: جلوگیری از برداشت‌های بی‌رویه که برای طرح‌های توسعه در نظر گرفته می‌شود و این در صورتی است که سهمیه آب ندارند، زمانی که شیخ بهایی طومار زاینده‌رود را آماده کرده هیچ‌کدام از این طرح‌های توسعه‌ای وجود نداشته‌اند و با گسترش این توسعه‌ها کسانی که حقابه‌دار هستند از حق‌شان محروم هستند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان بیان کرد: یکی از مسائل دیگر ایجاد صنایع بزرگ آب‌بر است که وجود دارد، ما با صنعت مخالف نیستیم با وجود اینکه ایجاد اشتغال می‌کند و ارزآوری می‌آورد اما نکاتی را صنایع رعایت نمی‌کنند و آن مصوبه‌ای است که شورای عالی آب برای صنایع تعیین کرد که آن‌ها پس از ۵ سال باید یاز پساب فاضلاب برای صنعت استفاده کنند که متأسفانه صنایع این مطلب را جدی نگرفته‌اند.

وی با اشاره به وضعیت کشاورزان گفت: زمانی بود که کشاورزان شرق و غرب اصفهان در طول سال چندین بار کشت داشته‌اند اما با وضعیت زاینده‌رود منحصر به ۲ سال یک‌بار آن‌هم با یک‌بار کشت شده است که این وضعیت خوبی نیست.

حجت‌الاسلام موسوی لارگانی با بیان اینکه قرار است آب در آبان‌ماه جاری شود افزود: مسئولان قول داده‌اند که آب ۱۵ آبان برای کشت غلات در بستر رودخانه و کانال‌ها جاری می‌شود که امیدواریم به قول خود عمل کنند.

وی با اشاره به مصوبات ۹ ماده‌ی اظهار داشت: مصوبات ۹ ماده‌ای بایگانی نشده اما خیلی به کندی پیش می‌رود و به نظر من با توجه به مصوبه‌، مدیریت یکپارچه آب باید داشته باشیم که اکنون انجام نمی‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در رابطه با آبی که قرار است در آبان ماه جاری شود با مدیر استان جلسه‌ای داشته‌ایم تصریح کرد: به ما اطلاع داده‌اند که مدیریت یکپارچه آب باید با مدیریت استان اصفهان باشد نه با مهرزاد احسانی مدیرکل منابع آب حوزه آبریز مرکز ایران و اصفهان باید در این مورد تصمیم بگیرد و این در حالی است که اصفهان برای این مسئولیت قانونا هیچ اختیاری ندارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار