سه شنبه, 28 خرداد 1398 - Tuesday 18 June 2019

فرماندار اصفهان با بيان اين مطلب در كارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي شهرستان گفت: شرايط فعلي بهداشت در جامعه مطلوب است و ليكن تارسيدن به جايگاه مطلوب فاصله داريم و براي دستيابي به شرايط مورد نظر نيازمند آسيب شناسي در اين حوزه و شناسايي ظرفيتها و امكانات موجود و بهره برداري حداكثري از اين توانمنديهاست.

وي با ابراز خرسندي از وضعيت بهداشتي مراسمهاي عزاداري و طبخ و توزيع نذورات در روزهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني افزود:بحمداله امسال با ارائه آموزشهاي لازم و نظارتهاي مستمر كارشناسان مركز بهداشت و همكاري هيأتهاي مذهبي شاهد وضعيت بهتر شرايط بهداشتي در هيأتهاي مذهبي و تهيه نذورات بوديم.

وی با اشاره به ضرورت دستيابي به جامعه ايمن گفت: براي رسيدن به جامعه ايمن مستلزم اولويت بندي، طراحي، ارزيابي ميزان مشاركت دستگاه ها و دسته بندي موضوعات و ارائه درستي از راهكارهاي اجرايي است.

فرماندار اصفهان با مثبت ارزيابي نمودن اقدام شهرداري اصفهان در خصوص شناسنامه دار نمودن ميوه و تره بار عرضه در ميدان ميوه و تره بار, اظهار نمود: اين روند در جهت ارتقاء سلامت شهروندان بسيار تأثيرگذار است و اين كار بايستي بصورت دائم ادامه داشته باشد.

وي اظهار اميدواري نمود در آينده اي نزديك با همكاري دانشگاه علوم پزشكي و شهرداري اصفهان شاهد راه اندازي آزمايشگاه كنترل مواد غذايي در راستاي ارتقاء سلامت شهروندان باشيم.

كفيل به تشريح اجراي طرح جامعه ايمن در شهر اصفهان پرداخت و خاطر نشان ساخت: اين طرح با اولويت بندي موضوعات بهداشت فردي در جهت ارتقاء سلامت جامعه در آينده اي نزديك اجرا خواهد شد.

در اين جلسه روساي مراكز بهداشت ۱ و ۲ و همچنين رئيس شبكه دامپزشكي شهرستان گزارشي از عملكرد اكيپهاي نظارت اين مراكز بر طبخ و توزيع نذورات و ذبح بهداشتي دام در ايام عزاداري بويژه در روزهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني ارائه نمودند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار