یکشنبه, 03 شهریور 1398 - Sunday 25 August 2019

محمد خزاعی در جلسه بررسي فرصت هاي سرمايه گذاري خارجي در استان اصفهان، با اشاره به اینکه بار اداره كشور بر دوش آحاد مردم است، اظهار داشت: در راستاي نقش خود براي توسعه كشور، مرزي بين بخش خصوصي و دولتي مشاهده نمي كنم.
وی با تاكيد بر اينكه سرمايه گذاري داخلي و خارجي در راستاي هم بايد حركت كنند، افزود: اگر سرمايه گذاري هاي داخلي با شكست مواجه شود، تاثير زيادي بر سرمايه گذاري خارجي خواهد داشت.
رئيس سازمان سرمايه‌گذاري و كمك‌هاي اقتصادي و فني ايران با بيان اينكه اصفهان سه ويژگي شناخته شده در دنيا دارد، تصريح كرد: اصفهان پايلوت سياسي، اقتصادي و گردشگري است و اين استان حتي در اوج دوران تحريم رتبه دوم سرمايه گذاري را داشته است.
وی با تاکید بر اینکه مقوله سرمايه گذاري، يك بايد و ضرورت براي ايران و در جهت اعتلاي انقلاب اسلامي است، تصریح کرد: در شرايط فعلي، گاهي يك تصميم از سوي كشورهاي همسايه و يا شركت هاي فرامليتي مي تواند تا عمق روستاهاي كشور تاثيرگذار باشد.
خزاعي اضافه كرد: اقتصادي مقاومتي زماني شكل خواهد گرفت كه اقتصاد داخل كشور قوي شود و صادرات افزايش يابد و افزايش صادرات مي تواند به نفوذ سياسي منجر شود.
وی يادآور شد: آبروي كشور و حتي آبروي اسلام در گرو اقتصاد مقاومتي است زيرا اسلام يعني جامعه بااخلاق، پيشرفته، متمدن، ثروتمند وكشورهاي اسلامي نبايد جزو كشورهاي فقير جهان باشند.
معاون وزیر اقتصاد با تاكيد بر اينكه گلوگاه اقتصادي بسيار مهم است، افزود: علت اينكه در چند سال گذشته دشمنان بر روي تحريم ها تكيه مي زدند نيز به اهميت مقوله اقتصاد باز مي گردد.
وی تاکید کرد: ايران نيازمند اقتصاد مقتدر است و اين موضوع با شعار محقق نخواهد شد.
خزاعی ادامه داد:: در اين راستا بايد نقشه تامين منابع مالي استان تهيه و تدوين و هزينه كرد منابع مالي مورد نياز استان در طرح و پروژه هاي مختلف آماده شود.
وی به ضرورت حمايت از سرمايه گذاري اشاره كرد و افزود: مقوله ي ppp و ساماندهي مشاركت بخش خصوصي و دولتي بايد مورد توجه قرار گيرد.
رئيس سازمان سرمايه‌گذاري و كمك‌هاي اقتصادي و فني ايران يادآورشد: برنامه پسا تحريم در حوزه بين المللي از جمله اصلاح نرخ ارز، فعال سازي سيستم بانكي و ... از ماه ها پيش تهيه و تدوين شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر این فعال سازي سفارتخانه ها برای رشد اقتصادي نيز در دستور كار قرارگرفته است و ارزيابي علمكرد سفراء نيز در حوزه تامين منابع مالي در جذب سرمايه گذاري انجام خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایمنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار