چهارشنبه, 29 خرداد 1398 - Wednesday 19 June 2019

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري اصفهان، دكتر رسول زرگرپور در جلسه ي ايجاد بندر خشك اصفهان گفت: هدف اصلي بندر خشك كاهش فاصله ها و توسعه ي ترانزيت است.
استاندار اصفهان افزود: دو ديدگاه در رابطه با ايجاد بندر خشك وجود دارد كه يكي از آن ها واگذاري كامل آن به بخش خصوصي و ديگري اينكه اين پروژه به صورت حاكميتي و توسط دولت ايجاد شود و سپس بخش هايي از آن به بخش خصوصي واگذار شود.
رسول زرگرپور با باين اينكه موافقت اصولي اوليه براي احداث بندر خشك اخذ گرديده است، گفت: ضروري است كه ارزيابي هاي زيست محيطي براي فاز دوم اين پروژه صورت گيرد.
وي با بيان اينكه ارزيابي ها در خصوص مكان هاي مختلف براي اجراي اين پروژه توسط مشاور طرح به صورت علمي در ۸ نقطه از استان انجام شده، اظهارداشت: محل فعلي واقع در جنوب ايستگاه راه آهن سيستان بالاترين امتياز را دريافت كرده است و گمرك آمادگي صد در صد خود را براي همكاري در اين پروژه اعلام كرده است.
استاندار اصفهان با اشاره به ترغيب استان هاي ديگر براي دريافت مجوز بندر خشك، گفت: با توجه به امتيازات ويژه ي اصفهان و واقع شدن اين استان در كريدور شرق و غرب و شمال و جنوب كشور، اصفهان بهترين مكان براي ايجاد بندر خشك در كشور خواهد بود.
رسول زرگرپور با تاكيد بر اينكه واگذاري زمين بندر خشك بايد از سوي معاونت عمراني استانداري در كميسيون ماده ي ۲۱ پيگيري شود، گفت: بخش خصوصي در قالب شركت ذيربط بايد مقدمات اجراي پروژه را فراهم نمايند.
زرگرپور در پايان گفت: وزارت راه و شهرسازي بايد در اين زمينه همكاري هاي بيشتري داشته باشد و بايد در شوراي هماهنگي حمل و نقل برون شهري وزارت راه و شهرسازي موضوع مجدداً مطرح و به نتيجه برسد.
گفتني است در ابتداي اين جلسه معاون هماهنگي امور عمراني استانداري وهمچنين مديرعامل بندر خشك گزارشي از اقدامات صورت گرفته ارائه نموده و اظهار اميدواري نمودند كه در صورت مرتفع شدن موانع سرمايه گذاري، فاز اول اين بندر تا پايان سالجاري به بهره برداري برسد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار