جمعه, 29 شهریور 1398 - Friday 20 September 2019
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان؛

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان از هرند و آثار تاریخی و نمایشگاه هرند در گذر تاریخ بازدید کرد.
دکتر الهیاری در این بازدید که در پنجمین روز عید نوروز صورت گرفت در جلسه ای با شهردار و اعضای شورای شهر بر لزوم نگاه ویژه به هرند تاکید کرد و گفت اقدامات لازم بایست صورت گیرد.
وی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری شهرداری هرند گفت: در ابتدا تشکر دارم از شهردار و شورای شهر و مردم هرند که توجه ویژه به حفظ میراث فرهنگی در هر دو بعد آن یعنی میراث ملموس (آثار تاریخی و فرهنگی) و غیر ملموس (آداب و سنتهای منطقه) دارند. واقعیت آن است این شهر ظرفیتهای بالائی نظیر آثار ارزشمند و هم آداب و سنتهای خوبی که می تواند جاذبه های گردشگری خوبی باشد. برخی مشاغل هستند که امروز شاید به لحاظ اقتصادی کارائی ندارند ولی می تواند حفظ آنها ظرفیتهائی در گردشگری ایجاد کند و حفظ دستاوردهائی باشد که مردم این سرزمین در طول تاریخ داشتند.بازدید امروز نشان داد چه ظرفیتهائی در این شهر وجود دارد و مسئولین به مبحث فرهنگ نگاه ویژه ای دارند.
الهیاری افزود: با چنین رویکردی می توان آینده توسعه این شهر را بر اساس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تعریف کرد و ما این آمادگی را داریم با مسئولین شهر این تعامل و همکاری را داشته باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی همچنین گفت: در این شهر کارهای خوبی انجام گرفته، به خصوص محور بازار که محور اصلی شهر در گذشته بوده است.که قسمتی مرمت و بازسازی شده و قسمت دیگر در برنامه توسعه شهری است و ما سعی می کنیم در اعتبارات 95 حمایت ویژه ای از این برنامه ها داشته باشیم.
وی افزود: به نظر می رسد سال جاری از لحاظ بحث های بودجه نسبت به سال گذشته بهتر باشد و رسیدگی به مسایل اینجا در نظر میراث فرهنگی هست.

عکاس: مازیار واحدی پور

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار