سه شنبه, 28 خرداد 1398 - Tuesday 18 June 2019

یازدهمین المپیاد عملیاتی- ورزشی آتش نشانان کشور طی روزهای 8 تا 15 مهر با حضور 900 آتش نشان ورزشکار در قالب 127 تیم از 43 سازمان آتش نشانی از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به میزبانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان خبر فوق گفت: این دوره نخستین دوره ای است که مسابقات عملیاتی- ورزشی و مسابقات امداد و نجات در ارتفاع آتش نشانان بصورت متمرکز و با اضافه شدن چند رشته جدید برگزار می شود.

مسعود احمدی افزود: مسابقات این دوره در هشت رشته و در دو گروه شامل مسابقات تخصصی و مسابقات عمومی مرتبط با شغل آتش نشانان و امدادگران برگزار می شود.

وی اضافه کرد: مسابقات تخصصی آتش نشانان و امدادگران در گروه اول شامل؛ صعود و فرود (راپل)، تخلیه اضطراری از ساختمان، طناب کشی و شنا 400 متر (کرال سینه) می باشد.

احمدی در ادامه افزود: مسابقات در گروه دوم در رشته های دو 100 متر، ، دو 100*4 متر امدادی، آبرسانی با موتور پمپ و عملیات ترکیبی (امداد و نجات و اطفای آتش سوزی) برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه عوامل اجرایی این مسابقات حدود یکصد نفر هستند،‌گفت: 60 داور دوره دیده یازدهمین المپیاد عملیاتی- ورزشی آتش نشانان کشور را در تبریز قضاوت می کنند.

وی افزود: 30 نفر از این داوران شامل مدیران عامل سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ها و معاونان و کارشناسان این سازمانها و روسای ایستگاههای آتش نشانی هستند  و  30 داور هم از فدراسیون های ورزشی کشور نظیر فدراسیون شنا و فدراسیون کوهنوردی در داوری این مسابقات حضور دارند.

مسابقات عملیاتی- ورزشی آتش نشانان کشور از سال 1378 توسط سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور برنامه ریزی و با تشکیل کارگروه آمادگی جسمانی و ورزش آتش -نشانان کشور مسابقات و برنامه های مختلف ورزشی و مهارتی در سطح سازمانهای آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ها برگزار می شود.

اهداف مهم برگزاری این مسابقات عبارتست از: ایجاد مهارت، دقت و افزایش سرعت عمل، بالا بردن توان عملیاتی و افزایش اعتماد عمومی به توانمندی آتش نشانان و امدادگران کشور و تبادل اطلاعات و انتقال تجارب بین آتش نشانان.

95070902

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار