سه شنبه, 28 خرداد 1398 - Tuesday 18 June 2019

هرند الماس شرق اصفهان: مزرعه رحمت آباد در قدیم متعلق به مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج شمس الدین مروج هرندی بود که بعدها به فرد دیگری فروخته شد. این مزرعه دارای قناتی بود که در قدیم باعث سرسبزی این مکان می گردید ولی متأسفانه امروز خشک شده است.

در کنار این مزرعه، کاروان سرای تاریخی وجود دارد که در قدیم، یکی از کاروان سراهای جاده ابریشم بود و مسافرانی که قصد رفتن به اصفهان و یا یزد را داشتند شب را در این کاروان سرا اقامت می کردند. چهار برج دیدبانی در چهار گوشه کاروان سرا برای ایجاد امنیت قرار داده شده است و در ضلع غرب این مکان، اتاق هایی برای اسکان مسافران وجود دارد.

این کاروان سرا بدلیل قرار گرفتن در کنار جاده ی هرند - اژیه، موقعیت اقتصادی بسیار خوبی را برای سرمایه گزاری سرمایه داران و تبدیل این کاروان سرا به مجتمع سنتی خدمات رفاهی بین راهی فراهم آورده است که اگر سرمایه داری در این کار سرمایه گزاری کند، منافع اقتصادی زیادی بدست می آورد.

به گفته ی اهالی شهرهرند این کاروان سرا در قدیم متعلق بود به خاندان فصیحی ها ولی امروزه با به توجهی بازماندگان این خاندان و اداره ی کل میراث فرهنگی استان اصفهان مواجه شده است و در حال ویرانی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار